WYDARZENIA - CZERWIEC 2024 - SP Dłutów

WYDARZENIA - CZERWIEC 2024
COSMOPARK

19.06.2024 r. uczniowie klas drugich wybrali się na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym do centrum zabawy i rozrywki CosmoParku Centrum w Postękalicach koło Bełchatowa. Dzieci przez dwie godziny świetnie się bawiły na torze przeszkód, trampolinach, basenach z gąbkami. Uczniowie z trzech klas byli zintegrowani i szczęśliwi podczas wspólnej zabawy.
AKCJE CHARYTATYWNE

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy IIb brali udział we wszystkich akcjach charytatywnych organizowanych przez szkołę. Zbierali kasztany, nakrętki, pluszaki, karmę dla psów ze schroniska, elektrośmieci oraz złote monety na tzw. górę grosza. Uczniowie zebrali ich około 50 kg i tak jak w ubiegłym roku szkolnym zostali przodownikami w szkole.
KLINIKA PLUSZAKÓW

Dnia 11.06.2024 r. w klasie IIb odbyły się zajęcia integracyjne z osobami niepełnosprawnymi, które uczęszczają na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pabianicach „Pabianicka Klinika Pluszaków”. Dzieci miały okazję brać udział w warsztatach manualnych (szycie ręczne i maszynowe). Uczniowie wyszywali piękne zakładki do książek oraz wspólnie szyły z kawałków węża korzystając z maszyny do szycia. Wykonywały także prace plastyczne (kolorowanki).

Bardzo ciekawą część zajęć stanowiła symulacja operacji pluszaka, w której uczestniczyły dzieci jako pomocnicy. Wszyscy świetnie się bawili.