WYDARZENIA - GRUDZIEŃ 2021 - SP Dłutów

Przejdź do treści
WYDARZENIA - GRUDZIEŃ 2021
REKOLEKCJE 2022

W tym roku pierwszy dzień rekolekcji adwentowych dla dzieci i młodzieży przeżywaliśmy nietypowo, bo w szkole. W piątek 17.12.2021 r. ksiądz rekolekcjonista przybył z nauką do naszej szkoły. Uczniowie z uwagą słuchali nauki oraz czynnie w niej uczestniczyli. Nauka w kolejne dni rekolekcyjne odbywała się już w kościele parafialnym.
JASEŁKA 2021
Tegoroczne jasełka odbyły się już 16 grudnia 2021 r. z uwagi na zbliżające się zdalne nauczanie. Uczniowie przybliżyli Boże Narodzenie w nietypowej, zabawnej wersji przedstawienia. Nie zabrakło również kolędowania z udziałem szkolnego chóru. Już dziś życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia!


I MIEJSCE DLA SP DŁUTÓW

XIX Konkurs Plastyczny „Krew - lekiem w walce z koronawirusem”

W dniu 11 grudnia 2021 r. zostały ogłoszone wyniki XIX Konkursu Plastycznego „Krew - lekiem w walce z koronawirusem” organizowanego przez Odziała Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Pięcioro uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych za swoje prace.

  • III miejsce (klasy IV – V) DARIA MICHALAK IVa
  • Wyróżnienie (klasy IV – V) BARBARA KUŚMIROWSKA Vb

  • II miejsce (klasy VI – VII) ŁUKASZ STRZELEC VIb
  • Wyróżnienie (klasy VI – VII) OLIWIER ORNAF VIb
  • Wyróżnienie (klasy VI – VII) FLORIAN PIETRASIK VIb

Gratulujemy!!!
MIKOŁAJKI KLAS I W PERGOLA

Klasy I Mikołajki spędziły w PIZZERII PERGOLA w Stoczkach Porąbkach. Właściciele pizzerii przygotowali dla dzieci wiele atrakcji, m.in.: lepienie i dekorowanie pierników z degustacją przy kakao; wykonanie własnej bombki; pisanie listu do świętego Mikołaja i wrzucanie go do skrzynki; degustację pizzy. Na koniec uczniowie mogli rzucać się śniegiem, który w tym roku jeszcze bardziej uatrakcyjnił ten dzień!

Dziękujemy za organizację Mikołajek!
MIKOŁAJKI - DZIEŃ, NA KTÓRY CZEKAJĄ WSZYSTKIE DZIECI

6 grudnia br. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował szkolne mikołajki. Uczniowie ubrani w czapki Mikołaja byli zwolnieni z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek.

Na czwartej godzinie lekcyjnej dla uczniów klas I-IV zorganizowane były wyścigi zaprzęgów saneczkarskich, zdjęcia klasowe z Mikołajem oraz pląsy na parkiecie do piosenki "Chocolate". Natomiast na piątej lekcji w konkurencjach sportowych zmierzyli się nauczyciele kontra uczniowie z klas V-VIII. Rywalizacja odbyła się w 5 konkurencjach: kozłowanie piłki i rzut do kosza, siatkówka, rzuty karne, wyścigi oraz przeciąganie liny.

Wszyscy bawili się wyśmienicie.

MIKOŁAJU!!! Do zobaczenia za rok, już z niecierpliwością czekamy!!!
MIKOŁAJKOWE ZAWODY SPORTOWE NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE

Dnia 6 grudnia, jak co roku, odbyły się MIKOŁAJKOWE ZAWODY SPORTOWE NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE. W składzie nauczycieli wystąpili p. Agnieszka Krzyżanowska, p. Paulina Pabisz, p. Patrycja Malisiewicz, p. Agnieszka Dąbrowska, p. Waldemar Hanczka i p. Wojciech Golik. Drużyna przeciwna składała się z uczniów klas VII i VIII, w składzie: Agnieszka Gajda, Marta Kardas, Kamila Cichosz, Adrian Scieszko, Patryk Kołodziejczyk, Kacper Sokołowski.

Pierwsza konkurencja sprawdzała umiejętności koszykarskie, celność rzutów i szybkość przemieszczania się po boisku kozłując, tą konkurencję wygrali nauczyciele, deklasując przeciwników. Zgoła odmiennie wyglądało drugie zadanie, polegające na odbiciach siatkarskich ze zmianą ustawienia w rzędach, tutaj zdecydowanie lepsi okazali się uczniowie. Trzecia konkurencja - „karne” - wzbudziła mnóstwo emocji, wszyscy oddali mocne udane strzały, ale bramkarze byli nieomylni. Dopiero panu Wojtkowi udało się wywalczyć zwycięski gol dla swojej drużyny i tym samych drużyna nauczycieli wysunęła się na jednopunktowe prowadzenie. Kolejnym zadaniem, jakiemu musiały stawić czoło drużyny było przeciąganie liny. Po zaciekłej i wyczerpującej walce, zwyciężyli nauczyciele. Ostatnią konkurencją były wyścigi rzędów, zadanie biegowe sprawdzające szybkość i tu ostatecznie lepsi okazali się uczniowie.

Podsumowując wszystkie konkurencje, nauczyciele zwyciężyli 3:2 z uczniami. Dziękujemy wszystkim za doping i przyjazną atmosferę, gratulujemy uczniom i zapraszamy do kolejnej edycji już za rok.

Agnieszka Dąbrowska

TURNIEJ O PUCHAR WJTA GMINY BUCZEK - 04.12.2021

I miejsce w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Buczek - rocznik 2010 zdobył GLKS Dłutów!

Królem strzelców został Patryk Walaszczyk zdobywca 15 bramek. Gratulacje dla całej drużyny. W turnieju oprócz naszego zespołu zagrały: MULKS Łask, Pilica Tomaszów Mazowiecki, Korab Łask, Victoria Szadek oraz Tęcza Brodnia. Zagraliśmy w składzie: Kacper Strachowski, Jakub Jończyk, Filip Dyba, Oskar Teodorczyk, Patryk Walaszczyk, Bartłomiej Olak, Adam Jarmakowski, Szymon Kowalczyk, Wojtek Kuran - trener Wojciech Golik.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji uczniowie klas I-III na lekcjach języka angielskiego poznawali słownictwo związane z tematyką niepełnosprawności i utrwalali je poprzez rozwiązywanie kart pracy. Dzieci rozmawiały o rodzajach niepełnosprawności, prawach osób niepełnosprawnych, szacunku, tolerancji i integracji.

Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia rękodzieła wykonanego przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pabianicach. Prace osób niepełnosprawnych wywarły na uczniach ogromne wrażenie.
CIEPŁE SKARPETY... CIEPŁE SŁOWA...

Dziękujemy wszystkim uczniom z klasy VIIc i Vb oraz Florkowi i Oliwierowi z VIb , Mikołajowi, Kindze, Nadii i Dobrusi z Ic za zaangażowanie w akcję wolontariacką. Macie wielkie serca! Skarpety już wkrótce znajdą nowych właścicieli.

Łącznie dla potrzebujących zebraliśmy 42 pary skarpet i tyle samo pięknych wzruszających słów wsparcia…

Koordynatorki akcji: p. Magdalena Kąs-Majchrzak i p. Magdalena Wosińska.
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Września 1939 roku
w Dłutowie
ul. Główna 9, 95-081 Dłutów
tel. 44 634 05 24
szkola@dlutow.pl
GALERIA
Wróć do spisu treści