WYDARZENIA - GRUDZIEŃ 2023 - SP Dłutów

WYDARZENIA - GRUDZIEŃ 2023
WIGILIA KLASOWA IIB

Uczniowie klasy IIb wraz z wychowawcą p. Jolantą Sobczak-Oset wigilię klasową (22.12.2023 r.) spędzili poza szkołą. Z inicjatywy rodziców udali się do miejscowej pizzerii gdzie wspólnie spożyli posiłek. Wcześniej w szkole podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia.
DZIECI ZWIERZĘTOM

W październiku i listopadzie 2023 r. w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karm oraz pieniędzy na karmy dla psów ze Schroniska dla Zwierząt w Pabianicach. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie klasy IIb pod opieką p. Jolanty Sobczak-Oset, p. Anny Ogłozy, p. Katarzyny Prycy.

Udało się zebrać 875 zł, za które zakupiono karmy suche i mokre. Jedzenie dla psiaków ze schroniska zostało dostarczone przed Świętami Bożego Narodzenia. Pani Anna Kusiak – kierownik schroniska bardzo dziękuje wszystkim, którzy okazali dobre serce braciom mniejszym.
IKAR DLA PREZESA

Od ponad 10 lat nasza szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Entuzjastów Lotnictwa „Grupa Archeo Łask” /www.archeolask.pl/ działającym przy 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Jednym z założycieli stowarzyszenia był p. Piotr Polit, który zgodnie ze statutem był prezesem przez dwie kadencje po pięć lat. Obecnie prezesem jest p. Dariusz Dębski.

10.11.2023 r. podczas rozstrzygnięcia XIII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Polskim chcieliśmy podziękować p. Piotrowi za wieloletnią współpracę. Niestety były prezes stowarzyszenia nie mógł przybyć na naszą uroczystość. Pan Piotr jest człowiekiem o wielkim sercu, a jednocześnie bardzo skromnym. Bez jego pomocy szkolny konkurs wiedzy o lotnictwie nie miałby takiej rangi.

W końcu udało się to zrobić podczas spotkania opłatkowego członków Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa „Grupa Archeo Łask” 9.12.2023 r. W imieniu całej społeczności szkolnej za wieloletnią współpracę podziękował nauczyciel p. Andrzej Oset, który jest członkiem stowarzyszenia. Na ręce p. Piotra Polita przekazał statuetkę Ikara. Były prezes bardzo się wzruszył i podziękował wszystkim za tak zaszczytne wyróżnienie.