WYDARZENIA - KWIECIEŃ - SP Dłutów

Przejdź do treści
WYDARZENIA - KWIECIEŃ 2020
DZIEŃ ZIEMI

 
Dzisiaj tj. 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Na świecie Dzień Ziemi (ang.: Earth Day) obchodzony jest od 1970 roku, a w Polsce świętujemy go już od 1990 roku. Ustanowiony pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Działanie na rzecz klimatu”.
 

Uczniowie klas VII i VIII w ramach lekcji geografii  mieli możliwość uczestniczenia dziś w obchodach Dnia Ziemi przygotowanych przez Ministerstwo Klimatu. Wysłuchaliśmy dwóch bardzo interesujących wykładów: „Zrozumieć globalne ocieplenie” i  „OZE. Skąd się bierze prąd?”.
 

Uczniowie klas IV w ramach lekcji przyrody przygotowują swój „Dekalog ekologiczny” oraz plakat promujący działania proekologiczne. Pierwszym uczniem, który pochwalił się już swoja pracą jest Maks Sobański - praca Maksa w załączeniu.

Gratulujemy pomysłu! Czekamy na pozostałe prace.
 
Mariola Seliga
KONKURS "OZDOBA WIELKANOCNA" - ROZSTRZYGNIĘTY - 21.04.2020 r.

Z przyjemnością informuję, iż konkurs "OZDOBA WIELKANOCNA" został rozstrzygnięty. Wszyscy, którzy nadesłali swoje prace zajęli I miejsce. Nagrody zostaną wręczone jak tylko wrócimy do szkoły. Poniżej nadesłane prace.

Serdecznie pozdrawiam - Ewa Zasada
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Września 1939 roku
w Dłutowie
ul. Główna 9, 95-081 Dłutów
tel. 44 634 05 24
szkola@dlutow.pl
GALERIA
Wróć do spisu treści