WYDARZENIA - LUTY 2021 - SP Dłutów

Przejdź do treści
WYDARZENIA - LUTY 2021
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW - 24.02.2021 r.
"BARWNE OSTATKI"

 • I miejsce: Oliwier Ornaf, Natalia Kowalska IVa, Lena Śmiałkowska;
 • II miejsce: Maksymilian Syryczyński, Bartłomiej Olak, Adam Skupień;
 • III miejsce: Barbara Kuśmirowska, Natalia Topolska, Szymon Rzepka.
"MIŁOŚĆ DODAJE NAM SKRZYDEŁ" - KONKURS POETYCKI

 • I miejsce: Aleksandra Małkus, Piotr Kardas;
 • II miejsce: Nikola Jasiniak, Adam Pawłowski;
 • III miejsce: Maksymilian Sobański, Magdalena Pik.
Gratulujemy wszystkim uczstnikom konkursów wyobraźni, zdolności, kreatywności i odwagi! Nagrody i dyplomy uczniowie otrzymają w szkole po zakończeniu zdalnego nauczania.
Poniżej zamieszczamy wiersze Aleksandry i Piotra.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dziś tj. 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Dbajcie o naszą polszczyznę - mówcie i piszcie prawidłowo!

Z tej okazji zapraszamy uczniów z klas IV-VIII do wzięcia udziału w plastyczno-językowym. Wasze zadanie polega na przygotowaniu plakatu (format A1) związanego z polszczyzną na jeden z poniższych tematów:

 • "Mów poprawnie"

 • "Historia języka polskiego"

 • "Najczęstsze błędy językowe"

 • "Za co kocham swój język"

 • "Frazeologizmy w języku polskim"

Zadbajcie o szatę graficzną pracy oraz o poprawność językową i ortograficzną. Termin wykonania zadania do 20 marca 2021 r.

Zdjęcie pracy należy odesłać poprzez aplikację Teams do p. Magdaleny Kąs-Majchrzak. Na zwycięzców czekają nagrody!KOLOROWO, KARNAWAŁOWO

W ostatni dzień karnawału - 16 lutego br., nasza szkoła zamieniła się w bajkowy świat wróżek, piratów, księżniczek i wojowników. Wszyscy zgodnie z tradycją zmienili swoje szkolne ubrania na przepiękne karnawałowe stroje. W sali gimnastycznej odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Zwycięzca z każdej klasy otrzymał zestaw słodyczy, a wszyscy przebrani zostali nagrodzeni słodkim wafelkiem.

Nauczyciele i pracownicy szkoły również nie zawiedli i z p. Dyrektor na czele uczestniczyli razem w ostatkowej zabawie. Wielkie brawa dla klasy IV b i nauczycieli, którzy pozostając na zdalnym nauczaniu również przyłączyli się do zabawy przebierańców!

W ostatki rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniej udekorowane „Walentynkowo drzwi”. Zwyciężyły klasy: IIIa i IIIb. W nagrodę uczniowie otrzymali vouchery na PIZZĘ!!!
WALENTYNKI 2021

Poniedziałek 15 lutego br. upłynął w naszej szkole w atmosferze miłości i przyjaźni. Wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku, nie obyło się bez poczty walentynkowej. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki (Agatka, Marysia i Ala z klasy IIb) odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom od klasy I do III. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem p. Dyrektor, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

Z okazji święta zakochanych, zorganizowany został konkurs na najpiękniej udekorowane ,,Walentynkowe drzwi”. Pamiętajmy o tym, że „miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Września 1939 roku
w Dłutowie
ul. Główna 9, 95-081 Dłutów
tel. 44 634 05 24
szkola@dlutow.pl
GALERIA
Wróć do spisu treści