WYDARZENIA - MARZEC 2023 - SP Dłutów

WYDARZENIA - MARZEC 2023
"FASHION DEBIUT" ŁÓDŹ 2023

Zapraszamy do obejrzenia serwisu informacyjnego TVP3 Łódź prosto z konkursu dla młodych projektantów mody "Fashion Debiut" Łódź 2023, który miał miejsce 24.03.2023 r. w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W konkursie tym brały udział m.in. nasze uczennice, które były zarówno projektantkami, jak i modelkami.

Nagrody główne zostały przyznane: Oliwii Łacwik i Amelii Branickiej. Wyróżnienia zdobyły: Amelia Kowalczyk i Zuzanna Strachowska.

Uczennice do konkursu zgłosiła i przygotowała p. Izabela Wilk. Gratulujemy serdecznie!

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa. Większość uczniów naszej szkoły wyraziła swoją solidarność z Osobami z Zespołem Downa przychodząc na spotkanie w skarpetkach nie do pary.

W tym dniu odwiedzili nas uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pabianicach. Zaprezentowali oni piękny taniec do utworu "Strangers in the night" oraz utwór "Góry do góry". Jednak spotkanie to było przede wszystkim okazją do rozmowy o akceptacji, tolerancji i o tym, że mimo, iż różnimy się od siebie to wszyscy zasługujemy na szacunek i życzliwość. Podczas spotkania była przestrzeń na integrację, zaspokojenie swojej ciekawości, wzruszenia i mnóstwo pozytywnej energii, którą wyraziliśmy we wspólnym tańcu.
PIERWSZAKI W „FIGLOBAJCE”

Z okazji Dnia Kobiet, uczniowie klas pierwszych 7.03 br. wybrali się na wycieczkę do Sali Zabaw „Figlobajka” w Bełchatowie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień i nie mogli się doczekać wyjazdu. Po przybyciu na miejsce dzieciom przypomniane zostały zasady bezpiecznej zabawy i pod opieką Pań udały się do głównej sali. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dozą energii korzystały z dostępnych w „Figlobajce” sprzętów. Wszystkie dzieci ogarnęła fala radości: biegały, skakały, zjeżdżały na zjeżdżalniach i wdrapywały się na konstrukcje. Jeździły autami, bawiły się w basenie z piłeczkami… uciechom nie było końca. Spędzony na zabawie czas integrował uczniów. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły. To był udany wyjazd, który pozostanie w pamięci dzieci.