WYDARZENIA - STYCZEŃ 2022 - SP Dłutów

Przejdź do treści
WYDARZENIA - STYCZEŃ 2022
Zapraszamy do obejrzenia Koncertu Noworocznego pt.: "Jest taki dzień" w wykonaniu Orkiestry Dętej w Dłutowie oraz Uczniów Szkoły Podstawowej w Dłutowie.

Film dostępny jest na:XXX. Finał WOŚP

30 stycznia zagrała po raz trzydziesty WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Tym razem pod hasłem: ,,GRAMY DLA OKULISTYKI DZIECIĘCEJ. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Pomimo różnych przeciwności Wolontariusze z naszej szkoły, po rocznej przerwie, znów kwestowali. Mieszkańcy Gminy Dłutów pokazali, jakie mają WIELKIE SERCA wspierając WOŚP. Uzbieraliśmy 4837,03 zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc.

Kwestowaliśmy na: parkingu przed Kościołem w Dłutowie, koło Kaplicy w Hucie Dłutowskiej, a także koło Kościoła w Żeroniach - przed i po każdej Mszy świętej. Wolontariuszami byli uczniowie klas VIII naszej szkoły.
XXII NOWOROCZNY RAJD Z MIKOŁAJEM

W dniu 29 stycznia 2022 r. w odbył się XXII Noworoczny Rajd z Mikołajem. Rajd z przyczyn niezależnych od szkoły przełożony był z dnia 15 stycznia. Ze względu na pandemię w rajdzie uczestniczyli tylko uczniowie i dzieci z ZSP w Dłutowie i rajd odbywał się tylko na powietrzu. Mieliśmy wielkie szczęście (widocznie grzeczne dzieci zasłużyły sobie na to) ponieważ w okresie tych gwałtownych wiatrów i deszczu w sobotę rano była ładna pogoda, świeciło słoneczko, było ciepło i bez opadów. Powędrowaliśmy więc razem z Mikołajem do lasu w kierunku Orzku (ok. 5 km), następnie dla wszystkich uczestników było ognisko z kiełbaskami i na koniec Święty Mikołaj przed szkołą wszystkim grzecznym dzieciom wręczył paczki i plakietki rajdowe.

Był również akcent muzyczny - dziewczynki ze szkolnego koła muzycznego pod kierunkiem p. Moniki Syryczyńskiej przygotowały kilka piosenek o zimie i Świętym Mikołaju. Tradycją naszego rajdu są również liczne konkursy. W tym roku ze względu na pandemię konkursy odbyły się w klasach szkolnych wcześniej - w środę i czwartek, a na rajdzie tylko je podsumowaliśmy, wręczyliśmy nagrody i dyplomy. Był to konkurs profilaktyczny, konkurs czytelniczy i konkurs wiedzy o Gminie Dłutów. Wszyscy uczestnicy konkursów (a było ich aż 124!!!) wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, wszyscy zostali nagrodzeni dzięki hojności naszych Sponsorów - byli to Rodzice uczniów naszej szkoły oraz GKRPA w Dłutowie, za co serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci były zadowolone i chętnie wezmą udział w kolejnym rajdzie za rok. Mikołaj nam obiecał, że o nas nie zapomni i odwiedzi Dłutów za rok.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom za udział w rajdzie.
Nauczyciele ZSP w Dłutowie
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Września 1939 roku
w Dłutowie
ul. Główna 9, 95-081 Dłutów
tel. 44 634 05 24
szkola@dlutow.pl
GALERIA
Wróć do spisu treści