WYDARZENIA - WRZESIEŃ 2024 - SP Dłutów

WYDARZENIA - WRZESIEŃ 2024
85. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września br. w całym kraju odbyły się uroczystości z okazji 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Dłutowie gminne obchody rozpoczęła o godzinie 11:30 Msza św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Trzech Króli w intencji lotników i żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Mszę celebrował proboszcz ks. Zbigniew Dyks. Po Mszy św. nastąpił przemarsz uczestników nabożeństwa na cmentarz parafialny, gdzie po krótkiej modlitwie zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze na grobach lotników i żołnierzy.

W uroczystości wzięły udział władze samorządowe gminy Dłutów na czele z Sekretarzem Gminy Dłutów p. Michałem Kosmowskim, Prezes Zarządu Gminnego OSP - druh Jerzy Cieślak, Wiceprezes Zarządu Gminnego OSP - druh Jan Rybak, druh Czesław Dzierżawski, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dłutowie, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie oraz społeczność lokalna.